Ośrodek Zduńska Wola

DSC_1441W Zduńskiej Woli już od kilku lat działa Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI.
W ramach Ośrodka działa:

  • Ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci i młodzieży;
  • Ośrodek diagnozy i terapii dla dzieci z autyzmem;
  • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna AMI.

 

Ośrodek jest przyjazny dla dzieci, jest kolorowo i przygotowane są kąciki zabaw na korytarzu:

W ośrodku gabinety są na najwyższym poziomie, przyjazne dla dzieci i nowocześnie wyposażone.

Ośrodek przystosowany jest do bezproblemowego korzystania dla osób niepełnosprawnych: duży parking, duża winda

Do Ośrodka prowadzą dwa wejścia, od ulicy Getta Żydowskiego i od Łódzkiej:

W Ośrodku AMI prowadzona jest kompleksowa specjalistyczna rehabilitacja i terapia dzieci. Rehabilitacja dzieci od pierwszych miesięcy życia.

Prowadzimy zajęcia rehabilitacyjne z następujących form wsparcia:

Wsparcie terapeutyczne:

W Ośrodku prowadzimy zajęcia grupowe dla dzieci:

W Ośrodku rehabilitacji dziennej dzieci młodzieży oraz Ośrodku diagnozy i terapii dla dzieci z autyzmem przyjmują lekarze specjaliści:

  • Specjalista Psychiatrii dzieci i młodzieży,
  • Ortopeda;
  • Lekarz rehabilitacji medycznej.

Zapisy na wizyty lekarskie w Ośrodku AMI w Zduńskiej Woli odbywają się telefonicznie bądź osobiście. Rodzic zapisując dziecko na wizytę lekarską powinien przedstawić dokładne dane osobowe wraz z telefonem kontaktowym.

W Ośrodku diagnozy i terapii autyzmu prowadzona jest przez zespół DIAGNOZA AUTYZMU.

Może brzmi to niewiarygodnie, ale w przypadku autyzmu ustalenie diagnozy jest iście zbawienne! Wielokrotnie poważniejsze konsekwencje niesie za sobą odwlekanie diagnozy, unikanie jej lub wypieranie! Każdy miesiąc bez terapii niesie za sobą pogłębianie się i utrwalanie deficytów rozwojowych. Dlatego im wcześniej postawiona diagnoza, tym szybciej można podjąć odpowiednie działania terapeutyczne, mające na celu poprawę stanu psychoruchowego dziecka.

Długie oczekiwanie a rozpoznanie autyzmu i jego leczenie!

Oczekiwanie 18 miesięcy w kolejce do diagnozy autyzmu i jej ustalanie przez kolejne 2 miesiące to bezpowrotnie stracony czas. Szybkie wdrożenie terapii jest jednym z korzystnych rokowniczo czynników. Rok dla trzylatka to 33% jego życia! To tak jakby 20 latek oczekiwał 6,5 roku na diagnozę. A proporcje te są jeszcze bardziej niekorzystne biorąc pod uwagę ogromną dynamikę rozwoju w pierwszych latach życia. Psychiatra dziecięcy uświadomi ci, że tą dynamikę rozwoju możesz wykorzystać lub bezpowrotnie zaprzepaścić. Wybór jest prosty… Utrwalone i nie poddane oddziaływaniom deficyty rozwojowe znacznie trudniej poddają się terapii.

Psychiatra dziecięcy poprowadzi Cię przez proces terapii. Zespół diagnostyczny ustali postępowanie dla Twojego dziecka. Psychiatria dziecięca wymaga poświęcenia czasu i serca naszym Pacjentom!

Jesteśmy dla was! Umów się na szybką diagnozę dziecka w kierunku autyzmu dziecięcego przez zespół doświadczonych specjalistów AMI.

W Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjnym AMI działa również Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna wpisana jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

Nasze opinie honorowane są w szkołach wszystkich szczebli w Polsce  oraz przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W Poradni AMI diagnostyka prowadzona jest przez psychologów i pedagogów posiadających wymagane uprawnienia
i specjalizujących się w danej problematyce.

Diagnozy i opnie przeprowadzane są według procedur opracowanych w naszej poradni z zastosowaniem standaryzowanych testów.

 

Z usług Poradni mogą korzystać wszyscy zainteresowani, bez względu na miejsce zamieszkania – nie obowiązuje rejonizacja.

Posiadamy uprawnienia do wydawania opinii o dostosowaniu wymagań szkolnych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się: dysleksja, a także o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności do rozpoczęcia nauki szkolnej, wykonujemy kompleksową ocenę dojrzałości szkolnej.

Naszą ofertę kierujemy do rodziców zaniepokojonych rozwojem czy zachowaniem swoich dzieci oraz do tych, którzy chcieliby wspomagać prawidłowy rozwój dziecka.
Pomocą obejmujemy zarówno dzieci zdrowe, dzieci z zaburzonym rozwojem.

Poradnia AMI prowadzi zajęcia WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECKA w Zduńskiej Woli . Udział w zajęciach jest bezpłatny więcej informacji LINK

 

Zajęcia wczesnego wspomagania Zduńska Wola, Sieradz, Łask