NEUROFORMA teraz również w Ośrodku AMI w Zduńskiej Woli

Ośrodek AMI w Zduńskiej Woli został wyposażony w nowy sprzęt NEUROFORMA.  Neuroforma z powodzeniem wykorzystywana jest na zajęciach terapeutycznych w Ośrodku w Sieradzu. A już od dzisiaj również i Ośrodek w Zduńskiej Woli może cieszyć się nowym sprzętem terapeutycznym.

Po zapoznaniu się z obsługą NEUROFORMY, odbyło się również szkolenie, zarówno terapeuci jak i najmłodsi mogli przekonać się jakie zastosowanie i działanie ma NEUROFORMA:

 

       

 

NEUROFORMA dla Ośrodków to nowoczesny sprzęt do rehabilitacji funkcji ruchowo – poznawczych i kontroli równowagi, stworzony przez ekspertów z dziedziny neurorehabilitacji i neuropsychologii.

NEUROFORMA wykorzystuje technologie wirtualnej rzeczywistości oraz rejestracji ruchów w 2D i 3D. Rehabilitacja w wirtualnej rzeczywistości (tzw. „wirtualna rehabilitacja”) to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, której skuteczność potwierdzają badania naukowe.

Stanowisko do ćwiczeń NEUROFORMA dla Ośrodków zostało wzbogacone o moduł ćwiczeń równowagi z platformą posturograficzną. Na nowy moduł składają się: ćwiczenia równowagi angażujące funkcje ruchowe i poznawcze, platforma do rehabilitacji równowagi (platforma stabilometryczna/posturograficzna) oraz barierka asekuracyjna. Każde z ćwiczeń ma aż 28 poziomów trudności i możliwość ustawiania kierunku wymaganego wychylenia.

NEUROFORMA posiada wyróżniony moduł do terapii lustrzanej, w którym dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii 3D, tradycyjne lustro zostało zastąpione kamerą i monitorem. Dzięki, zaawansowanej analizie i transformacji obrazu pacjent
z połowicznym niedowładem widzi na ekranie własne odbicie lustrzane, na którym niesprawna kończyna porusza się symetrycznie i w takim samym zakresie, jak sprawna.

Tak duża różnorodność pozwala na stosowanie Neuroformy dla Ośrodków i zintegrowanej platformy do rehabilitacji równowagi nie tylko do usprawniania pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, ale również do rehabilitacji pourazowej i ortopedycznej dzieci i osób dorosłych.