KONCERT CHARYTATYWNY dla Weroniki

koncert
05.04.2009, godz.18:00 (niedziela)

orgazniator: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI” z siedzibą w Zduńskiej Woli
czas trwania: ok. 110 minut

cegiełki (10,00 zł)

Koncert organizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”.
Celem akcji jest pomoc 2,5 -letniej Weronice – dziewczynce chorej na Dziecęce Porażenie Mózgowe i zebranie funduszy na jej dalszą rehabilitację. W akcji wezmą udział Wolontariusze, którym do specjalnie oznaczonych puszek będzie można przekazywać środki pieniężne. 
W programie wezmą udział:
Bogusław Mec
Piosenkarz, artysta plastyk, kompozytor. Zadebiutował na Łódzkiej Giełdzie Piosenki w1970 roku. W 1971 wygrał “Debiuty” na XX Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego piosenka “Jej portret”, którą wygrał kolejny opolski festiwal natychmiast stała się szlagierem, a jej wykonanie urosło do wymiarów legendy.

LODZ GOSPEL CHOIR
“Chór to wyrażenie siebie, swoich emocji i sposobu na życie poprzez śpiew”.
Łódzki Chór Gospel powstał w listopadzie 2005.
Dyrygentem, aranżerem i kompozytorem chóru jest Monika Szwacka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, jego założycielem – Andrzej Heniuk.

Justyna Majkowska – AMBASADOR FUNDACJI AMI
Wokalistka znana z zespołu Ich Troje. Zaczynała karierę w zduńskowolskim zespole Erato, będącym laureatem wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich festiwalach poezji śpiewanej.

Szkoła Tańca LILLA HOUSE
Szkoła Tańca Lilla House to jedna z największych Szkół Tańca w Łodzi.
Lilla House współtworzy w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Tańca. Na zaproszenie Lilla House przyjeżdżają do Łodzi tacy choreografowie jak: Thierry Verger (znany z polskiej edycji You can Dance), Natan Gordon i Marlon Wallen (dyrektorzy artystyczni największej grupy tanecznej Wielkiej Brytanii Flawless). Z tej szkoły wywodzą się finaliści You can Dance Ania Bosak i Artur Frontczak.

Mateusz Stachura

Student śpiewu na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie
prof. Ziemowita Wojtczaka. Zadebiutował na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Współpracuje z Teatrem 77, jest członkiem Big Bandu grającego Latino, Swing, Blues, Jazz.

Jan Riemann
Jest śpiewającym aktorem w Galli Theater Berlin. Otrzymał ministerialną nagrodę
“Special Art Puchar” , oraz “Swing Award 2006” w Thüringen z programem „Swing – Show”.

Emilia Piorek

Jej największą pasją od najmłodszych lat jest muzyka..
Od 7 roku życia śpiewa i nie wyobraża sobie, że mogłoby być inaczej. Na co dzień występuje
z zespołem „Senator”. Miss Foto 2006.

STUDIO PIOSENKI >PROForum< Teresy Stokowskiej-Gajdy
Od lat gromadzi najzdolniejszych wokalistów, zbierających laury na festiwalach tak indywidualnie jak i grupowo. Pierwszym spektaklem Studia Piosenki (jeszcze wtedy działającym w Poleskim Ośrodku Sztuki) były „Wypadki losowe” Jonasza Kofty w reżyserii Teresy Stokowskiej-Gajdy i choreografii Kazimierza Knola .
Na scenie Wytwórni pokażą mini-spektakl w opracowaniu muzycznym prof. Teresy Stokowskiej-Gajdy, kierownika artystycznego STUDIA


Aleksandra Henkiel-Jachowicz

Nauczycielka emisji głosu, dyrygent. Laureatka konkursów wokalnych. Znakomita wokalistka. Zaśpiewa jeden, ale jakże znaczący utwór: I am ready for love („jestem gotowa na miłość” w domyśle na miłość do Boga) z towarzyszeniem piano, wiolonczeli i gitary.

STUDIO INTEGRACJI Krzysztofa Cwynara
Krzysztof Cwynar to wielokrotny uczestnik Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowego w Sopocie, Rostocku, Moskwie, Albenie, oraz Żołnierskiej w Kołobrzegu. Studiował na Wydziale Wokalnym łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej.
Podczas studiów związany był z teatrzykiem studenckim Pstrąg. Jako piosenkarz zadebiutował na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Za ten debiutancki występ otrzymał I nagrodę w kategorii Nowe Głosy.
Studio Integracji jest instytucją pozarządową dla osób niepełnosprawnych ruchowo, upośledzonych umysłowo, bezdomnych, a także dla ludzi wychodzących z nałogów.

 

 

 

Zaproszenie na stronie :  Studio TOYA

 

Fundacja AMi wraz z rodzicami składa serdeczne podziękowania Artystom, wolontaruszom, Pani Prezes Studio Toyas, za przychylność otwarte serce i okazanom pomoc.

Dzięki ludziom dobrej woli Weronika będzie mogłą wyjechać na turnus rehabilitacyjny.