Dogoterapia w Warckim Szpitalu

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI od października rozpoczęła współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Warcie. To drugi w województwie ośrodek, który będzie miał oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży. Natomiast po praz pierwszy w Polsce prowadzone są zajęcia dogoterapii w takim oddziale.

Informacja z naszego Radia:

Pieski w trosce o zdrowie.

W Naszym Radiu teraz Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Warcie, który jako pierwszy w Polsce w trosce o dobro swoich pacjentów zatrudnił… dwa sympatyczne czworonogi.

W ramach specjalnego programu terapeutycznego stawiamy na dogoterapię – mówi Anna Śremska, dyrektorka szpitala: Bardzo wysoko oceniony przez konsultanta do spraw psychiatrii dla dzieci i młodzieży w województwie łódzkim program terapeutyczny. Wzbogaciliśmy go o element dogoterapii, to jest jedyny w Polsce element dogoterapii, który wprowadzany jest w terapii psychiatrycznej. Z psami w ramach terapii będą się spotykali przede wszystkim najmłodsi pacjenci warckiego szpitala, w którym otwarto niedawno oddział dla dzieci i młodzieży.