Archiwum aktualnosci

ROK 2007

Miło nam poinformować, że wolontariuszka naszej fundacji prowadząca księgowość – Beata Kuśmierek, studentka Uniwersytetu Łódzkiego została KSIĘGOWYM ROKU 2007 w edycji dla studentów KSIĘGOWY ROKU.  Zarząd Fundacji składa gratulację i życzy sukcesów w dalszym rozwoju zawodowym naszej wolontariuszki.

W dniu 10 grudnia 2007 roku wolontariusze fundacji uczestniczyli w regionalnej konferencji ,,RAZEM DAMY RADĘ – WSPÓŁPRACA SAMORZĄDÓW Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI” organizowaną w ramach projektu wspieranego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Konferencja wzbogacona była stoiskiem promocyjnym organizacji.

Miło nam jest poinformować, że nasza fundacja 9.11.2007 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego. 1% TWOJEGO PODATKU DLA AMI. POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM, NIC NA TYM NIE TRACISZ.
Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?
* podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
* podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
*podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Od 15 października 2007 r. rozpoczęła działalność Pracownia Terapeutyczna Fundacji AMI.
Odbywają się w niej zajęcia indywidualne z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi a także z trudnościami szkolnymi.

Na dzień dzisiejszy oferujemy zajęcia: Kynoterapia, Terapia Neurokinezjologiczna Integracji Odruchów wg metody dr S.Masgutowej, Terapia Taktylna Neurokinezjologiczna wg metody dr S.Masgutowej, Zajęcia edukacyjne z udziałem psów, Leczenie kynofobii, Pomoc psychopedagogiczna, Spotkania z neurologopedią, Rehabilitacja ruchowa.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI została zaproszona przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu na Festyn Integracyjny „POWITANIE LATA”

Fundacja AMI została zaproszona przez Dom Miejski w Zduńskiej Woli do udziału w Dniach Zduńskiej Woli. Podczas tegorocznych obchodów wolontariusze promowali program: „MÓJ BEZPIECZNY PRZYJACIEL PIES”.

Konferencja Wykorzystanie dogoterapii w edukacji uczniów z upośledzeniem umysłowym.
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w porozumieniu z naszą Fundacją zorganizował konferencję Wykorzystanie dogoterapii w edukacji uczniów z upośledzeniem umysłowym.

Fundacja AMI została zaproszona na meeting lekkoatletyczny „RÓWNI SERCEM” zorganizowany w Łasku. Do Łasku przyjechały reprezentacje 10 środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów tera[ii zajęciowej z całego województwa łódzkiego.

Wolontariusze Fundacji AMI wraz z podopiecznymi promowali kynoterapię podczas Europejskiego Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej, który odbył się w maju w Sieradzu.

Zgodnie z zapowiedziami w dniach 25-27 maja 2007 roku, odbyła się pierwsza edycja kursu „KYNOTERAPIA -METODA WSPOMAGAJĄCA TERAPIĘ I REHABILITACJĘ DZIECI Z WYZWANIAMI ROZWOJOWYMI”

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w porozumieniu z naszą Fundacją organizuje konferencję: Wykorzystanie dogoterapii w edukacji uczniów z upośledzeniem umysłowym.

W styczniu został przeprowadzony reportaż i sesja zdjęciowa dla czasopisma TWOJE 9 MIESIĘCY. Na łamach aktualnego numeru luty -marzec pojawił się ciekawy artykuł promujący kynoterapię, szczególnie wśród młodych MAM dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Zapraszamy do lektury. Zdjęcia z sesji już wkrótce.

Fundacja AMI przeprowadziła dla dzieci z Przedszkola Nr 5 w Zduńskiej Woli zajęcia edukacyjne: „Z PSEM ZA PAN BRAT – UCZĘ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA MOJEGO PUPILA”. Dzieci były bardzo zachwycone zabawami z psami.

Fundacja AMI promowała kynoterapię podczas lekcji pokazowej dla studentów Wyższej Szkoły Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na kierunku: Oligofrenopedagogika z rewalidacją osób z głębokim upośledzeniem. Studenci mogli na żywo zobaczyć na czym polega kynoterapia.

Fundacja „AMI” rozpoczęła również prowadzić zajęcia „MÓJ BEZPIECZNY PRZYJACIEL PIES” w szkołach. W Szkole Podstawowej Nr 9 z oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli wolontariusze uczyli dzieci bezpiecznych zachowań wobec psów. Zajęciami zosta ly również objęte dzieci z licznych przedszkoli na terenie Zduńkiej Woli czy Sieradza.

Oferta zajęć edukacyjnych z udziałem psów dla dzieci ze szkół i przedszkoli jest bogata. Zachęcamy do współpracy.

ROK 2006

Fundacja Ami rozpoczyna współpracę z nowo powstałym Domem Dziecka w Wojsławicach. Wolontariusze Fundacji Ami razem z czworonożnymi przyjaciółmi będą regularnie odwiedzać dzieci przynosząc im radości i satysfakcję z obcowania z psem.

POŻEGNANIE LATA w Zduńskiej Woli już za nami. Fundacja AMI podczas tej imprezy promowała idee dogoterapii.

Hodowla labradorów LABUSIOWA DOLINA z Markówki przekazała fundacji AMI na cele statutowe psa Charona. Słodkie maleństwo poszerzyło naszą psią rodzinkę i rozpoczęło przygotowania do pracy z dziećmi. Fundacja AMI składa serdeczne podziękowania Właścicielom Hodowli za dar serca.

Wolontariusze Fundacji AMi uczestniczyli w PIKNIKU INTEGRACYJNYM Domów Pomocy Społecznej, który odbył się w Przatówku. Czworonożni przyjaciele umilali czas podopiecznym Domów Pomocy Społecznej jak również prezentowali swoje umiejętności.

Wolontariusze Fundacji AMI na zaproszenie Sieradzkiego Stowarzyszenia DARY LOSU, uczestniczyli w imprezie integracyjnej „Witaj Lato, Radość , Słońce i Zabawa”. Zabawa była bardzo udana.