Treningi wspomagające rehabilitacje z systemem activLife zakupionym w ramach projektu PFRON „Droga do samodzielności…”

W Fundacji AMI w Zduńskiej Woli w minionym tygodniu odbyło się szkolenie i prezentacja, zakupionego urządzenia do wspomagania rehabilitacji activLife.

Urządzenie udało się zakupić ze środków PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) w związku z realizowanym projektem „Droga do samodzielności – specjalistyczne wsparcie rehabilitacyjno-terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością” I rok 01.04.2023 – 31.03.2024. w Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej AMI w Zduńskiej Woli.

Urządzenie activLife to rewolucyjny sprzęt wspomagający rehabilitację. Ruch to zdrowie a ćwiczenia przy pomocy tego urządzenia to prawdziwa przyjemność.

Sprawne ciało, to klucz do niezależności. activLife to system rehabilitacyjny dla każdego – niezależnie od wieku i posiadanych dysfunkcji. Poprawa funkcjonowania i zdrowia to naturalna konsekwencja systematycznych ćwiczeń z systemem activLife.

Programy treningowe, to również dobra zabawa. Im większa różnorodność ćwiczeń, tym ciało i umysł są bardziej elastyczne i sprawne. Każdego dnia można osiągać coraz lepsze wyniki. Dzięki wielu możliwościom systemu activLife każdy trening będzie przyjemnością.

Trening umysłu pozwala zachować pamięć w dobrej kondycji. Dzięki activLife dbamy zarówno o ciało jak i umysł tak, by jak najdłużej być niezależnym i samodzielnym.

Zdaniem naukowców jednoczesny trening ciała i umysłu jest bardziej efektywny niż dwa osobne treningi.

Treningi z systemem activLife:
✅poprawiają czynności układu sercowo naczyniowego,
✅zapobiegają osteoporozie,
✅poprawiają uwapnienie kości,
✅poprawiają stan psychiczny,
✅zapobiegają osłabieniu mięśni,
✅poprawiają ruchomość stawów,
✅wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe,
✅poprawiają poczucie równowagi,
✅wzmacniają siłę i kondycję,
✅poprawiają koordynację ruchową.