Terapia Snoezellen – zajęcia w Sali Doświadczania Świata w ramach projektu PFRON

Terapia Snoezellen czyli zajęcia prowadzone w Sali Doświadczania Świata jest jedną z form wsparcia realizowaną w projekcie „W AMI zmagamy się z barierAMI – rehabilitacja dla dzieci niepełnosprawnych” III rok w okresie 01.04.2023 – 31.03.2024 współfinansowanym ze środków PFRON.


Terapia Snoezelen – nasi podopieczni podczas zajęć z Ciocią Natalią na Sali Doświadczania Świata mają możliwość pobudzenia wszystkich swoich zmysłów. Sala Doświadczania Świata jest bogato wyposażone w odpowiednie pomoce terapeutyczne wykorzystywane do terapii m.in. magiczny dywan, projektory świetlne, światłowody, basen suchy z kulkami, tory 3d, kolumny wodne, łóżko wodne, panele sensoryczne i świetlne, pomoce dźwiękowe i wiele innych.


Snoezelen to także przyjazna dla dziecka forma wsparcia rozwoju poznawczego, emocjonalnego oraz społecznego. Ponad to podczas zajęć rozwijamy motorykę małą oraz motorykę dużą.


Snoezelen stwarza magiczny świat dziecka, w którym dbamy o to, aby nasi podopieczni czuli się komfortowo i bezpiecznie, a to świetna podstawa do współpracy i wszechstronnego rozwoju.


Podążamy za dzieckiem, towarzyszymy mu i wspieramy jego inwencję w poznawaniu świata.