O nas

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”, jako organizacja pożytku publicznego zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin.


 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ami” od 2005 roku pomaga dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Początkowym głównym nurtem działalności organizacji była dogoterapia (kynoterapia) i to głównie z tą dziedziną Fundacja „Ami” najczęściej jest kojarzona. Jednak nie jest to jedyny obszar działalności organizacji. Wraz z kolejnymi latami, rozwojem i potrzebami dzieci zgłaszających się do Fundacji formy oferowanej przez fundację pomocy poszerzały się.

Misja fundacji to:

„POMAGAMY ODZYSKAĆ NADZIEJĘ, TAM GDZIE JEJ NIE MA….”

Przekrój naszej działalności jest duży.  Naszym celem jest pomaganie dzieciom w zdrowym, harmonijnym i bezpiecznym rozwoju, aby swoim wysiłkiem zapewnić najmłodszym jak najlepszy start w życie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI.
To miejsce wielokierunkowego wspierania i stymulowania rozwoju oraz aktywności dziecka. Głównym założeniem naszego Ośrodka jest troska o edukację małego człowieka i jego harmonijny rozwój w początkowym okresie życia. Sami będąc rodzicami zdajemy sobie sprawę jak ważnym jest zdobywanie przez dziecko wielozmysłowych doświadczeń, nabywanie i rozwijanie podstawowych umiejętności, odwagi i samodzielności, nauczenie się wspólnej zabawy z rówieśnikami, przygotowanie do nauki pisania, czytania, liczenia, logicznego myślenia, umiejętności koncentracji oraz uwrażliwienia na „świat” muzyki. Oferta programowa dla maluszków kładzie akcent na realizację potrzeb dzieci na każdym z etapów rozwojowych, poczynając na usprawnieniu małej i dużej motoryki a kończąc na rozwijaniu zmysłów, rozwoju emocjonalnym i zaspokojeniu sfery poznawczej.

Ośrodki zapewniają profesjonalną rehabilitację w  Zduńskiej Woli i Sieradzu od pierwszych miesięcy życia dziecka oraz edukację rodziców mającą na celu przygotowanie ich do pracy ze swoimi dziećmi. Na rehabilitację do naszych ośrodków przyjeżdżają dzieci z całego województwa łódzkiego. W Ośrodkach odbywają się zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych tj. autystycznych, z porażeniem mózgowym czy z innymi wyzwaniami rozwojowymi, prowadzone różnymi metodami. Obecnie  działają dwa Ośrodki:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI  Zduńskiej Woli ul. Getta Żydowskiego 34, a w nim

  • Ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci i młodzieży
  • Ośrodek diagnozy i terapii dla dzieci z autyzmem
  • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

oraz

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI w Sieradzu ul. Warcka 3, a w nim:

  • Ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci i młodzieży
  • Ośrodek diagnozy i terapii dla dzieci z autyzmem

Zajęcia wyjazdowe dogoterapii (kynoterapii).
Terapeuci pracujący dla fundacji regularnie odwiedzają placówki oświatowe w  woj. łódzkim, wielkopolskim i opolskim i poza nim, gdzie prowadzą dogoterapię dla dzieci niepełnosprawnych,  a także szeroko rozumianą edukację dla dzieci. Co za tym idzie, Fundacja nawiązała stałą współpracę z tymi placówkami.

Dogoterapia na turnusach rehabilitacyjnych.
Od trzech lat fundacja bierze udział w turnusach rehabilitacyjnych organizowanych przez Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie, gdzie oferuje uczestnikom kynoterapię. Zajęcia te są stałym elementem tych turnusów, wspomagają rehabilitację i stanowią atrakcyjną formę terapii  na turnusach .

Działalność edukacyjna.
Prowadzimy zajęcia pokazowe z dogoterapii dla studentów Wyższych Uczelni, jak również konferencje i zajęcia pokazowe dla nauczycieli i rodziców. Fundacja AMI prowadzi zajęcia dla słuchaczy Dziecięcego  Uniwersytetu Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Ponadto systematycznie prowadzimy akcje edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu z zakresu bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami, aktywnego stylu życia oraz higieny jak np. projekt „Mój bezpieczny przyjaciel pies”, „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, „Żyj zdrowo – myśl sprawniej” i  wiele innych tematów.

Imprezy plenerowe.
Fundacja „Ami” uczestniczy w różnego rodzaju imprezach masowych, urozmaicając ich przebieg. Na naszych stoiskach zawsze zapewniamy atrakcję dla dzieci, które mogą także pobawić się z psami terapeutycznymi.

Fundacja AMI uczestniczy regularnie w:
Dniach dziecka, Dniach Zduńskiej Woli, Marszu w Dzień Godności Osoby Upośledzonej Umysłowo w Sieradzu, Jarmarku Zduńskowolskim, Wystawie rolniczej w Zduńskiej Woli, w Regionalnej Imprezie Integracyjnej Spotkanie Przyjaciół w Wieruszowie i …wielu innych. Zajęcia plenerowe z psami terapeutycznymi potrafią uświetnić niejedną imprezę dla dzieci.

Akcje charytatywne.
Nasza organizacja uczestniczy także i patronuje akcje charytatywne na rzecz naszych podopiecznych jak również na rzecz naszej fundacji.

Pomoc podopiecznym.
Dodatkowo od 2009 roku Fundacja AMI wspiera dzieci i ich rodziny w trudnych sytuacjach losowych. Fundacja AMI pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi, autyzmem, porażeniem mózgowym i wieloma innymi. Dzięki pozyskanym środkom z 1% podatku fundacja ze Zduńskiej Woli finansuje turnusy rehabilitacyjne, leczenie, rehabilitację, pomoce dla podopiecznych. Dodatkowo stworzyliśmy program DAJMY DZIECIOM PRZYSZŁOŚĆ dzięki któremu pozyskujemy środki finansowe od sponsorów, firm i ludzi dobrej Woli na pomoc dla podopiecznych.

Pomoc dla rodziców dzieci.
Nasza działalność to również pomoc rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Poprzez szkolenia i wdrażane projekty pomagamy i uczymy ich jak pracować z dzieckiem w domu. Fundacja realizowała projekt: „Nowoczesne metody rehabilitacji dla rodziców dzieci niepełnosprawnych”.

Ale to wszystko możliwe dzięki wsparciu Ludzi Dobrej Woli.

Nasza działalność możliwa jest dzięki Tobie.
Przekaż 1% podatku Zduńska Wola
W deklaracji PIT wpisz 0000246136