Kombinezony rehabilitacyjne Mollii – zakup w ramach środków PFRON

‍♀️ KOMBINEZON EXOPULSE MOLLII

 
W ramach realizacji projektu pn W AMI ZMAGAMY SIĘ Z BARIERAMI – REHABILITACJA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH III rok, zakupiony został sprzęt rehabilitacyjny tj ZESTAW KOMBINEZONÓW REHABILITACYJNYCH EXOPULSE MOLLII.

 
Zestaw Kombinezonów Exopulse Mollii został sfinansowany ze środków PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych)
w ramach środków inwestycyjnych przewidzianych na III okres realizacji projektu 01.04.2023 – 31.03.2024.

 

Kombinezon Mollii jest certyfikowanym urządzeniem medycznym posiadającym oznakowanie CE, a tym samym jest zgodny z dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych (MDD 93/42 / EEC) i dyrektywą EMC.

 

Mollii to kombinezon z zestawem elektrod, które relaksują sprężyste, napięte i bolące mięśnie w sposób bezpieczny i prosty, pomagając w ten sposób wielu osobom ze spastycznością i obniżoną sprawnością ruchową.

 

Mollii stosuje się u osób z porażeniem mózgowym, udarem, uszkodzeniem rdzenia kręgowego i uszkodzeniem mózgu, a także innymi chorobami, które prowadzą do upośledzenia motoryki.

 

Kombinezon rehabilitacyjny MOLLII stosuje się w celu:
☑ rozluźnienia mięśni spastycznych,
☑ utrzymania lub zwiększenia zakresu ruchu,
☑ aktywacji i reedukacji mięśni,
☑ opóźnienia lub zapobiegania atrofii nieużywanych mięśni,
☑ zwiększenia miejscowego krążenia krwi,
☑ objawowego łagodzenia i leczenia przewlekłego nieuleczalnego bólu,
☑ leczenia wspomagającego w przypadku bólu pooperacyjnego.

 

Koncepcja kombinezonu Mollii oparta jest na fizjologicznym zjawisku hamowania zwrotnego, gdy poprzez stymulację mięśni antagonistycznych dochodzi do zmniejszania napięcia mięśni spastycznych. Elektryczna stymulacja mięśni normalizuje napięcie mięśniowe: aktywuje osłabione mięśnie i zmniejsza spastyczność.

 

Mollii pozwala użytkownikom uzyskać lepszą kontrolę nad ruchem.

 

Kombinezon Mollii jest sprzętem indywidualnym rozmiarowo dopasowanym do budowy pacjenta. Kombinezon jest wyposażony w panel sterujący, do którego wprowadza się program do sterowania elektrostymulacją. Program jest przygotowywany przez przeszkolonego fizjoterapeutę. Podczas testów, po przeprowadzeniu obserwacji i badaniu pacjenta, fizjoterapeuta na podstawie swojej wiedzy oraz doświadczenia dobiera parametry programu dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta.

 

Dziękujemy Naszym Pacjentom, którzy byli również zaangażowani w część praktyczną certyfikowanego szkolenia dla fizjoterapeutów