„Z AMI KROKIEM DO PRZODU- bezpłatna rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych” Terapia wspomagana komputerowo i terapia ręki

Zajęcia z terapii wspomaganej komputerowo realizowane w ramach projektu „Z AMI KROKIEM DO PRZODU – bezpłatna rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych”.
Podczas zajęć Szymon i Dawid uczyli się poprzez zabawę z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i laptopa, na których dostępne są programy „Harmonijny rozwój”, „Akademia umysłu” i „Dr Omnibus” i wiele innych. Chłopcy ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz utrwalają wiadomości poznane podczas zajęć w szkole i przedszkolu. Grają w gry na dopasowywanie, dobieranie w pary, odszukiwanie różnic. Szymon chętnie pisze i odczytuje wyrazy na laptopie, natomiast Dawid lubi kolorować obrazki na tablicy interaktywnej. Jak widać nauka z wykorzystaniem technologii jest fajna!
Na zajęciach z terapii ręki Mateusz i Igor wykonywali ćwiczenia usprawniające motorykę małą 🙂 chłopcy pracowali na podświetlanych tabliczkach, których powierzchnia przeznaczona jest do kreślenia szlaczków pisakiem. Napisy stają się fluorescencyjne i świecą w ciemności.