Urządzenie GraviSpine w Ośrodku AMI w Zduńskiej Woli

Urządzenie GraviSpine już jest w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym AMI w Zduńskiej Woli !

Pod koniec maja br. Fundacja AMI we współpracy z firmą Technomex zakupiła innowacyjne urządzenie rehabilitacyjne – GraviSpine. Zakup udało się sfinansować częściowo ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w związku z realizacją projektu „W AMI zmagamy się z barierAMI – rehabilitacja dla dzieci niepełnosprawnych” II rok 01.04.2022 – 31.03.2023. Innowacyjne urządzenie z powodzeniem będzie wykorzystywane na zajęciach projektowych jako uzupełnienie rehabilitacji, realizowanych w ramach projektu PFRON.

 


GRAVISPINE to GRAWITACYJNE URZĄDZENIE DO TERAPII SCHORZEŃ KRĘGOSŁUPA.

GraviSpine to urządzenie będące ważnym elementem nowatorskiej metody terapii skolioz u dzieci i młodzieży. Wykorzystywane jest również przez pacjentów dorosłych ze skoliozą po zakończeniu terapii dla poprawy komfortu życia. Ponadto urządzenie wykorzystywane jest do terapii zespołów bólowych kręgosłupa.

Metoda ROK Równowaga Odruchowa Kręgosłupa

https://www.ami.org.pl/05-02-2022-metoda-rok-z-wykorzystaniem-urzadzenia-gravispine/

 

Co wyróżnia GraviSpine na tle innych urządzeń dostępnych na rynku?

•   Wykorzystanie zjawiska odciążenia stawów międzywyrostkowych kręgosłupa ułatwia korekcję boczną i derotację skrzywienia kręgosłupa. Stwarza to dogodne warunki do korekcji skoliozy bez użycia dużych sił nacisku.
•   Pozycja leżąca pacjenta i zastosowanie kontrpelot bocznych (biodrowych i barkowych) ze stabilizacją tułowia, powoduje precyzyjną trójpłaszczyznową korekcję kręgosłupa z zachowaniem stabilizacji połączenia miednicy i kręgosłupa.
•   Dzięki pozycji poziomej, oraz dwupłaszczyznowej stabilizacji miednicy (w płaszczyźnie poprzecznej i strzałkowej- poprzez peloty biodrowe utrzymujące miednicę), ale także w płaszczyźnie czołowej (poprzez wyciąg za kończyny dolne) nie dochodzi do dekompensacji kręgosłupa w odcinkach powyżej i poniżej skrzywienia.
•   Zautomatyzowana zmiana kąta nachylenia stołu pozwalająca na uzyskanie antygrawitacyjnego odciążenia kręgosłupa w dowolnych interwałach zmiany kąta.


Cechy kluczowe:

•   Urządzenie przyspiesza leczenie skoliozy już rozwiniętej, a także hamuje progresję na etapie tworzenia się skoliozy
•   Alternatywa dla innych, stosowanych dotychczas urządzeń do terapii skolioz
•   Możliwość leczenia większej ilości pacjentów – terapeuta w czasie zabiegu na urządzeniu może przyjąć kolejną osobę
•   Szybki czas obsługi pacjenta (zapięcie i wypięcie pacjenta z urządzenia trwa około 5 minut)
•   Łatwy transport nawet dla jednego terapeuty, dzięki wyposażeniu urządzenia w system jezdny oraz hamulec
•   Skoliometr w zestawie


Z niecierpliwością czekamy na efekty sesji szkoleniowej i promocyjnej.
W dniu szkolenia dla uczestników firma Technomex przygotowała małe niespodzianki.