Terapia psychologiczna w projekcie „Z AMI KROKIEM do przodu – bezpłatna rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych”

Terapia psychologiczna jest jedną z form wsparcia realizowaną w projekcie „Z AMI KROKIEM do przodu – bezpłatna rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych”. Terapeuta prowadzący zajęcia – psycholog – w zależności od stanu dziecka, etapu rozwoju i funkcjonowania dziecka, posiadanych umiejętności przygotowuje konspekt zajęć i przeprowadza indywidualną terapię.

Często celem terapii jest wspomaganie funkcjonowania dziecka w codziennym życiu, zwiększenie skuteczności jego działania i wspieranie w osobistym rozwoju. Terapia psychologiczna ma za zadanie pomóc w lepszym zrozumieniu własnego zachowania i zachowania innych a także ułatwić wzajemne porozumienie. Może pomóc zmienić niepożądane zachowania, nauczyć się nowych, korzystniejszych oraz polepszyć komunikację międzyludzką.

Na terapii psychologicznej w minionym czasie uczestnicy projektu „Z AMI KROKIEM do przodu – bezpłatna rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych” pracowali nad:

Luiza doskonaliła funkcje wzrokowo – przestrzenne poprzez układanie puzzli.

Michał ćwiczył funkcje poznawcze, analizę wzrokową poprzez dopasowywanie i rozróżnianie cyferek na banknotach, poznawał nominały i wartość  pieniądza.

Konrad ćwiczył analizę syntezy wzrokowej poprzez porównywanie tekstu a także ćwiczył koncentrację uwagi.

Ziemowit ćwiczył umiejętności wzrokowo – przestrzenne poprzez układanie według danego wzoru, układanie według rymów a także budowanie, odzwierciedlanie takiej samej wieży z dwóch kolorowych elementów.