Szkolimy się w ramach projektu „Wsparcie specjalistyczne dla kadry terapeutycznej i rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi”

W miniony weekend w Fundacji AMI odbyło się szkolenie Diagnoza funkcjonalna dzieci z zaburzeniami rozwoju w wieku przedszkolnym z wykorzystaniem narzędzi diagnostycznych VB-MAPP. Szkolenie realizowane było w ramach projektu pn. „Wsparcie specjalistyczne dla kadry terapeutycznej i rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi”.

 

 

 

Celem szkolenia było m.in. zgłębienie tematu o jakie narzędzia  dokonywać oceny funkcjonowania dziecka z autyzmem, w jaki sposób wyznaczać cele terapeutyczne, jak skutecznie przeprowadzić badanie dziecka biorąc pod uwagę specyfikę jego funkcjonowania, jak specyfika uczenia się dziecka z ASD wpływa na planowanie procesu terapeutycznego  i co należy zrobić by proces uczenia przebiegał prawidłowo.

 

Jednocześnie informujemy – przypominamy, że w dniu 06.11.2021 r. odbędzie się kolejne szkolenie w ramach realizowanego projektu pn. „Trudne rozmowy z rodzicami”. Dokumenty można pobierać i składać w biurze projektu tj. Fundacja AMI ul. Getta Żydowskiego 34 w Zduńskiej Woli, kontakt e-mail: biuro@ami.org.pl.

 

Projekt „Wsparcie specjalistyczne dla kadry terapeutycznej i rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi” jest współfinansowany z dotacji Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków otrzymanych z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

 

 

 

Zgodnie z obowiązkiem informacyjnym: