Świątecznie w AMI

Jak co roku o tej porze Fundacja AMI chce przybliżyć swoim podopiecznym ten czas rodzinny, pełen ciepłą i dobroci. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i niezwykły.

Niespełna 100 osób zgromadziło się w salach Ami aby wspólnie spędzić ten wielki czas.

W związku z tym zorganizowano wigilijne spotkanie dla podopiecznych ich rodzin, wolontariuszy, pracowników i przyjaciół AMI, na którym było mnóstwo atrakcji

Wielką atrakcję dla dzieci przygotowali wolontariusze, młodzież o wielkim sercu, która tyle troski, dobroci, i pracy  włożyła w przygotowania. Jedni ci widoczni na scenie dla dzieci inni pomagający w organizacji, przygotowaniu posiłku, prezentów, strojów…

Oj wiele się działo…..

Jasełka dla dzieci, do których zostały włączone same dzieciaki. Dzieci bardzo przeżywały swoje występy i sprawiło to im wielką atrakcję

 

Następnie dla wszystkich wystąpiła Kaja, która swoim entuzjazmem do śpiewu wciągnęła wszystkich. Rośnie nam mała gwiazda.

 

Kolejnym punktem spotkania była integracja wraz z lokalną społecznością. W związku z tym podopieczni, przyjaciele, wolontariusze wyszli na ulicę aby stworzyć długi łańcuch Przyjaciół AMI i i zapraszali do niego napotkanych przechodniów.

Wraz ze śpiewem kolęd wolontariusze rozdawali świąteczne ciasteczka pięknie udekorowane  wykonane upieczone przez wolontariuszy i dzieci w Fundacji.

Dzieci które nie mogły uczestniczyć w zabawie na zewnątrz dzielnie wykonywały ozdoby choinkowe w Fundacji.

To nie koniec atrakcji. Dzieci się bardzo napracowały. Dzielnie ćwiczyły cały rok podczas rehabilitacji. Pięknie występowały więc czekała ich też nagroda.- wizyta Mikołaja.

Jak co roku Mikołajowi w Fundacji AMI towarzyszy Psi Zaprzęg ciągnący wóz pełen prezentów.

Dziękujemy tym wszystkim, bez których nie udałą się tak wielka sprawa. Rodzicom za wypieki, cukierniom na słodkości, Pizzerii Wenecja za pizze dla dzieci, Sponsorowi za dofinansowanie paczek, ludziom dobrej woli za ich jeden procent podatku, który też pomógł w organizacji.

DZIĘKUJEMY