Rekrutacja do projektu Integracja Sensoryczna i Terapia Snoezelen… w Sieradzu

integracja sensoryczna sieradz 2Już od dziś w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym AMI trwa rekrutacja do projektu:

„Integracja Sensoryczna i Terapia Snoezelen sprzyja poprawie funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych w życiu codziennym”.

 

Celem projektu jest poprawa funkcjonowania w codziennym życiu dzieci z wyzwaniami rozwojowymi

NA CZYM POLEGA TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ?

Terapia ta polega rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne (wzrok, słuch, dotyk, smak, węch)
oraz płynące z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne (równowagi i czucia głębokiego). Jest dla dziecka bardzo atrakcyjna, gdyż ma charakter wesołej zabawy ruchowej. Podczas tej zabawy dostarczane są dziecku takie bodźce, których najbardziej potrzebuje jego system nerwowy (co wiemy z diagnozy). Terapia ta zwana „naukową zabawą” odbywa się w przyjemnej sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt i pomoce do stymulacji wszystkich systemów zmysłowych. Terapeuta przygotowuje dla każdego dziecka indywidualny program dostosowany do jego potrzeb z zachowaniem zasady stopniowania trudności. Sprzyja to utrzymaniu stałego zainteresowania dziecka i ciągłemu poprawianiu jego samooceny dzięki osiąganym sukcesom. To zaś motywuje dziecko do dalszego wysiłku.

 

NA CZYM POLEGA TERAPIA SNOEZELEN?

Świat wokół nas jest mieszaniną światła, zapachów, rzeczy, które można poznawać za pomocą zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku.

Terapia w Sali Doświadczania Świata dobierana jest indywidualnie do potrzeb dziecka. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje.Sala Doświadczania Świata

Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności, działań.

W przeciwieństwie do wielu sytuacji życia codziennego, które zakładają od dziecka dostosowywanie się, w Sali Doświadczania Świata stworzone jest takie otoczenie, które jest dopasowane do niego.

 

Zapraszamy rodziców do zgłaszania dzieci z aktualnymi orzeczeniami o niepełnosprawności w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci w Sieradzu ul. Warcka 3

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

 

Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa łódzkiego i otrzymanych darowizn i 1%podatku dla AMI.

logo_PFRON_strona  lodzkie