Rehabilitacja w urządzeniu PRAGMA SYSTEM

REHABILITACJA RUCHOWA W URZĄDZENIU PRAGMA SYSTEM

Od stycznia 2023 roku w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym AMI w Zduńskiej Woli można korzystać z zajęć rehabilitacyjnych w urządzenia PRAGMA SYSTEM.


Czym jest urządzenie PRAGMA SYSTEM ?


Pragma System to wielofunkcyjne urządzenie terapeutyczne składające się z kombinezonów oraz sztywnych i elastycznych podwieszek. Zestaw umożliwia wykonywanie ćwiczeń poprzez odciążenie pacjenta, jak również umożliwiaj ćwiczenia z obciążeniem.

Pragma System zastępuje wiele różnych urządzeń rehabilitacyjnych. Pozwala na stosowanie terapii ukierunkowanej na wykorzystanie potencjału pacjenta.

Dzięki urządzeniu pacjenci wykonują ćwiczenia w pozycjach, które były dla nich wcześniej trudne lub niedostępne, co pozytywnie wpływa na poprawę zakresów ruchu, siły oraz wytrzymałości.

Nasi fizjoterapeuci ukończyli szkolenie z zakresu „Zastosowania urządzenia PRAGMA SYSTEM w fizjoterapii”, które obejmowało moduły: przeznaczenia akcesoriów i ich zastosowanie w rehabilitacji, ćwiczenia czynne i bierne z użyciem elastomerów, pionizacja elastyczna, reedukacja chodu.

 


Dzięki Pragma System pacjenci z niepełnosprawnościami zyskują większą samodzielność. We własnym zakresie wykonują ćwiczenia, które wcześniej były możliwe wyłącznie z udziałem fizjoterapeuty.

Elastyczny system odciążania, z użyciem gum tubingowych ma rewolucyjny wpływ na odczucia pacjentów, a przez to na efekt fizjoterapii. Przy podwieszeniu sztywnym lub w egzoszkielecie, pacjent nie może czuć się swobodnie. Zupełnie inaczej jest z naszym urządzeniem. Podczas rehabilitacji z Pragma System pacjenci zyskują większą świadomość ciała i swoich możliwości.

Z urządzenia Pragma System mogą korzystać praktycznie wszyscy. Będzie przydatne w rehabilitacji pacjentów z wszelkimi niepełnosprawnościami. Będzie najlepszą pomocą dla osób z chorobami neurologicznymi i osób starszych, które mają problemy ruchowe. Z urządzenia korzystają osoby leżące, poruszające się na wózku inwalidzkim i pacjenci sparaliżowani. W każdym z wymienionych przypadków Pragma System znajduje zastosowanie terapeutyczne.

Dzięki urządzeniu pacjenci wykonują ćwiczenia w pozycjach, które były dla nich wcześniej trudne lub niedostępne (np. pozycja czworacza). Jest to możliwe dzięki dużej ilości akcesoriów terapeutycznych dołączanych do każdego zestawu.

Akcesoria są praktyczne i wygodne, ponieważ zostały zaprojektowane na podstawie rekomendacji pacjentów i fizjoterapeutów. Są odporne na przetarcia i zabrudzenia. Przy częstym stosowaniu utrzymują dobry wygląd i zachowują pierwotny kształt.

Rehabilitacja stawów kulistych (staw biodrowy i staw ramienny), odbywa się we wszystkich płaszczyznach. Możliwe jest uzyskanie pełnego zakresu ruchu.

Pragma System zastępuje wiele różnych urządzeń rehabilitacyjnych. Pozwala na stosowanie licznych metod i terapii. Sprzęt jest instalowany do ściany i zajmuje mało miejsca. Dzięki temu nawet niewielkie gabinety fizjoterapeutyczne i małe pokoje pacjentów, są wystarczające do korzystania z urządzenia.

Więcej informacji pod numerem telefonu 504 204 890 w sekretariacie Fundacji AMI.