PRODROBOT w Fundacji AMI

 Niezmiernie Nam miło poinformować, że z myślą o Naszych Podopiecznych Fundacja AMI w Zduńskiej Woli
pozyskała PRODROBOTA.

PRODROBOT czyli „ROBONOGI” bo tak potocznie jest nazywany Prodrobot – to nowoczesny sprzęt dla naszych dzieci służący do nauki chodzenia, zwiększenia efektywności nauki chodu, uelastycznienie mięśni kończyn dolnych małego pacjenta, którego możliwości w zakresie poruszania się wymagają poprawy.

Urządzenie umożliwia stymulację wzorca chodu dla poszczególnych segmentów kończyn dolnych z ustaleniem parametrów chodu. Pozwala na precyzyjne wykonanie cykli chodu o wzorcu maksymalnie zbliżonym do anatomicznego.

Istnieje możliwość wykonywania dodatkowych ćwiczeń na PRODROBOCIE – przysiadów, ruchów kończyn dolnych, które imitują jazdę na rowerze, wymachy naprzemienne nóg w zakresie i prędkości indywidualnie dobranej do pacjenta/dziecka.

Urządzenie, wymuszając prawidłowy wzorzec chodu zapobiega powstawaniu kompensacji i patologicznych wzorców ruchowych w schorzeniach neurologicznych i ortopedycznych.

Zakup takiego sprzętu umożliwi prowadzenie zajęć specjalistycznych w tym rehabilitacji dzieci z jego wykorzystaniem w placówkach prowadzonych przez Fundację  (tj w ośrodkach, szkole, przedszkolu). Dysponując takim sprzętem jesteśmy w stanie zaoferować naszym podopiecznym i nie tylko najnowocześniejszą formę rehabilitacji, która zwiększy ich szansę na samodzielność.

Dla wszystkich dzieci potrzebujących wsparcia w tym zakresie w Przedszkolu AMIŚ, Punkcie Przedszkolnym AMI w Sieradzu i Szkole AMI zajęcia będą realizowane bezpłatnie.

Fundacja co roku podejmuje wiele wyzwań, inicjatyw i działań szczególnie dla dzieci – to również dzięki Państwa pomocy – przekazaniu 1% podatku na Naszą Fundację udało się zakupić sprzęt PRODROBOTA, który warto nadmienić jest JEDYNY w województwie łódzkim.

Zapraszamy dzieci do testowania sprzętu i uwierzenia w nową rzeczywistość.

Więcej informacji w sekretariacie Fundacji AMI pod numerem telefonu 504 204 890 lub 43 656 95 05.