Pies asystent Spajki też ma już swoją Panią

Przedstawiamy Wam Spajkiego, drugiego z dwóch psów, szkolonych przez Instruktorów AMI do pracy jako pies asystent. Wcześniej pokazywaliśmy wam uroki szkolenia. A teraz już od jakiegoś czasu Spajki i Joasia ze Zduńskiej Woli to nierozłączna para na dobre i na złe.

Takie działania realizujemy dzięki Twojemu 1% podatku jak również dzięki wsparciu PFRON w ramach projektu „Niezastąpiony Asystent na dobre i na złe”. Wielogodzinne szkolenia w rożnych warunkach, przyniosły oczekiwane efekty.

Joasia porusza się o kulach, lub na wózku. Spajki pomaga Jej codziennych trudach.
Asia jest osobą aktywną, jeszcze studiuje i pomaga innym jak może. Czas pomóc i Joasi.

Razem przeszli pozytywnie egzamin, i dziś juz wiadomo Spajki będzie już na stałe współpracował ze swoją Panią.
Joasia bardzo docenia pomoc psiego asystenta. Spajki przynosi jej to co potrzebuje, książki, zeszyty, pomoce ubrania. A co najważniejsze podnosi kule kiedy upadnie czy inne przedmioty. Asia próbuje być jak najbardziej samodzielna. Jednak niestety czasami zdarza jej się przewrócić i tutaj już czuwa Spajki, który podbiega aby mogla się na nim wesprzeć i podnieść.
Asia ma poczucie bezpieczeństwa, że nie jest już sama i jest ktoś kto jej pomoże

Jak widać rodzi się wielka wieź i potrzeba bycia razem. A to owocuje i każdego dnia Instruktorzy widzą jak dobrze się rozumieją.

Pies przekazywany jest nieodpłatnie.
To tylko jedno z licznych działań Fundacji AMI, czy warto przekazać ten 1%, SAM widzisz, że to w AMI działa KRS 0000246136.

Oficjalne wręczenie kamizelki psa asystenta już 17.02