Pies asystent osoby niepełnosprawnej ruchowo – TRWA NABÓR osób

Trwa rekrutacja do projektu Niezastąpiony Asystent na dobre i na złe

W związku z realizacją projektu dotyczącego szkolenia psów asystentów osób niepełnosprawnych ruchowo Fundacja AMI zaprasza osoby niepełnosprawne ruchowo do zgłaszania swoich kandydatur do otrzymania psa asystenta.

Obecnie w trakcie szkolenia są dwa biszkoptowe labradory:  MARLEJ i BORYS.

Jeśli chcesz otrzymać psa asystenta prześlij na adres meilowy informację dlaczego właśnie Ty masz otrzymać psa wraz z danymi kontaktowymi i adresem zamieszkania.

Pierwszeństwo otrzymania psa asystującego przysługuje osobom aktywnym, które np.
– osoba niepełnosprawna ruchowo,
– osoba w wieku aktywności zawodowej (18-60 lat),
– osoba która lubi zwierzęta na tyle, że chce spędzić z psem kilkanaście lat swego życia i uważa, że będzie w stanie psu zaufać,
– osoba aktywna, tzn. uczącą się, studiującą, pracującą lub udzielającą się społecznie,
– osoba posiada odpowiednie warunki finansowe i lokalowe do utrzymania psa,
– osoba zdająca sobie sprawę z obowiązków i odpowiedzialności, jaką pociąga za sobą praca z psem i jesteś gotowa tych obowiązków się podjąć,

Z osób zgłaszających się do Fundacji zostaną wybrane osoby i zaproszone na spotkanie w celu dalszej kwalifikacji do przyznania bezpłatnie psa asystenta.

Po pozytywnym przejściu rekrutacji na posiadacza psa przewodnika, osoba niepełnosprawna jest zobowiązana do uczestnictwa w kursie zżywania się z przyznanym psem oraz nauki obchodzenia się z nim.
Pies asystujący nie tylko zwiększa szansę na niezależność i samodzielność osoby niepełnosprawnej, ale przede wszystkim umożliwia wykonywanie wielu codziennych czynności, które bez jego pomocy wymagają asysty osób trzecich lub w ogóle są niemożliwe.

Trzeba się skontaktować z Fundacją AMI, złożyć wniosek o przyznanie psa,  i czekać, aż zwierzak zostanie wyszkolony. Potem następuje spotkanie kontaktowe osoby starającej się o psa, czworonoga i instruktora, który ocenia, czy człowiek i pies stworzą dobraną parę. Wreszcie zapada decyzja o współpracy osoby niepełnosprawnej i psa pomocnika. Zwierzę mieszka z nowym opiekunem, który zawsze może skorzystać z pomocy psiego trenera.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do zgłaszania się do biura Fundacji lub meilowo: fundacja.ami@ami.org.pl.

Fundacja ponosi wszystkie koszty związane z utrzymaniem i opieką weterynaryjną w okresie szkolenia, i pies przekazywany jest BEZPŁATNIE.

 

Projekt realizowany dzięki wsparciu PFRON i środkom z 1% podatku dla AMI.

logo_PFRON_strona