Nowoczesne urządzenie MUSICON w Fundacji AMI w Zduńskiej Woli

Fundacja AMI jako placówka edukacyjna i terapeutyczna stara się nadążać za najnowocześniejszymi trendami i starać się korzystać z urządzeń gwarantujących znakomite efekty podczas pracy z dziećmi także z niepełnosprawnościami i zaburzeniami.


MUSICON to nowoczesne urządzenie muzyczne dla dzieci zyskało już sobie wysokie uznanie ekspertów i praktyków na co dzień pracujących z dziećmi. Daje ono zaskakująco dużo możliwości edukacyjnych, umożliwia dokonywanie znaczących postępów, sprawia, że zajęcia są ciekawsze i urozmaicone.


MUSICON to muzyczny wynalazek, który umożliwia programowanie i odgrywanie utworów. Pozwala na zabawę i motywuje do poznawania świata dźwięków, rozwija umiejętności matematyczne i projektowe. W efekcie jego stosowania zapewnia nie tylko rozwój muzyczny dzieci, ale stymuluje progres psychofizyczny na wielu jego płaszczyznach – usprawnia motorykę, koordynację, koncentrację, percepcję słuchową i dźwiękową. Co więcej, procesowi terapii poddawane mogą być nie tylko dzieci, ale również osoby starsze – seniorzy wymagający aktywizacji oraz dorośli z uszkodzonym ośrodkowym układem nerwowym.


MUSICON  z powodzeniem będzie wykorzystywany w placówkach, które prowadzi Fundacja AMI. Nasi terapeuci i pedagodzy zaczęli już swoją przygodę z MUSICONEM na szkoleniu zorganizowanym w Zduńskiej Woli.