2017.10 Zajęcia z neurologopedą w Ośrodkach AMI

Będąc neurologopedą w ORE AMI mamy szansę pracować na naprawdę doskonałym sprzęcie wysokiej klasy, dzięki czemu nasi podopieczni nigdy się nie nudzą, a terapia przynosi znakomite rezultaty.  Na załączonych zdjęciach widzimy pracę na :

·         Dr Neuronowski® składa się z 9 modułów zawierających 46 bazowych gier komputerowych usprawniających poszczególne funkcje poznawcze tj. świadomość fonologiczną, słuch fonematyczny, rozumienie mowy

·         Słuchawki z mikrofonem FORBRAIN® są znakomitym uzupełnieniem i wspomaganiem terapii SI, logopedii

·         Ruchomy Alfabet”  Elżbiety Wianeckiej  został stworzony do pracy z wszystkimi dziećmi –   tych mających problemy z prawidłowym rozwojem komunikacji językowej, jak również   prawidłowo rozwijających się. Alfabet może być również wykorzystywany w pracy z osobami dorosłymi chorymi na afazję.

·         Metoda Krakowska® jest systemową terapią funkcji poznawczych dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Powstała dzięki wieloletnim doświadczeniom terapeutycznym oraz badawczym zespołu związanego z Katedrą Logopedii w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Zespołu Diagnozy i Terapii Języka  (obecnie Zespołu Wczesnego Wspomagania w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących).

Podstawowym założeniem metody jest stymulacja rozwoju intelektualnego dziecka. Budowanie systemu językowego (czasem jedynie w formie komunikacyjnej) umożliwia nie tylko komunikację, opisywanie i wyjaśnianie  świata, ale także budowanie własnej tożsamości

 

Tyle i wiele innych…….Ale niektórzy nasi mali pacjenci i tak najbardziej kochają gimnastykę języka przed lustrem

 

Drogi rodzicu jeśli masz wątpliwości co do mowy Twojego dziecka Zapraszamy na konsultacje do logoped czy neurologopedy

Zapraszamy do Ośrodków AMI w Zduńskiej Woli i Sieradzu.

 

Pozdrawiamy !!!!

Logopeda zduńska Wola, Logopeda Sieradz.

Neurologopeda Zduńska Wola, Neurologopeda Sieradz